1 Mark RENSHAW TEAM DIMENSION DATA 4h23'13
2 Alexander PORSEV GAZPROM - RUSVELO s.t.
3 Jakub MARECZKO WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
4 Grega BOLE CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
5 Simone CONSONNI ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
6 Rüdiger SELIG DIRECT ENERGIE s.t.
7 Sondre Holst ENGER ISRAEL - DELKO s.t.
8 Mickaël DELAGE WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
9 Pawel FRANCZAK CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
10 Matteo MALUCELLI ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
11 Liam BERTAZZO WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
12 Daniel HOELGAARD CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
13 Thomas DE GENDT TEAM SUNWEB s.t.
14 Travis MCCABE RALLY CYCLING s.t.
15 Moreno MOSER LOTTO - SOUDAL s.t.
16 Maurits LAMMERTINK WANTY - VERANCLASSIC s.t.
17 Peter KENNAUGH AQUA BLUE SPORT s.t.
18 Ryan GIBBONS TEAM DIMENSION DATA s.t.
19 Kanstantsin SIUTSOU VERANDA'S WILLEMS s.t.
20 Marco MARONESE BARDIANI - CSF s.t.
21 David DE LA CRUZ TEAM DIMENSION DATA s.t.
22 Danilo CELANO TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
23 Bauke MOLLEMA ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
24 Simon GERRANS VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
25 Christian KNEES AQUA BLUE SPORT s.t.
26 Jhoan Esteban CHAVES RALLY CYCLING s.t.
27 Alexandre GENIEZ LOTTO - SOUDAL s.t.
28 Maxime FARAZIJN VERANDA'S WILLEMS s.t.
29 Warren BARGUIL TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
30 Johannes FRÖHLINGER TEAM SUNWEB s.t.
31 Wouter WIPPERT ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
32 Nathan BROWN TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
33 Sam OOMEN BARDIANI - CSF s.t.
34 Pierpaolo FICARA BARDIANI - CSF s.t.
35 Rinaldo NOCENTINI COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
36 Ian BOSWELL TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
37 Jon ABERASTURI DIRECT ENERGIE s.t.
38 Miles SCOTSON LOTTO - SOUDAL s.t.
39 Nicolas ROCHE AQUA BLUE SPORT s.t.
40 Clément CHEVRIER TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
41 James SHAW AQUA BLUE SPORT s.t.
42 Dion SMITH TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
43 Edward PLANCKAERT VERANDA'S WILLEMS s.t.
44 Maxime DANIEL DIRECT ENERGIE s.t.
45 Ivan SANTAROMITA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
46 Manuele BOARO ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
47 Jesper HANSEN TEAM SUNWEB s.t.
48 Louis VERVAEKE CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
49 Stéphane ROSSETTO BURGOS - BH s.t.
50 Evan HUFFMAN BURGOS - BH s.t.
51 Antonio SANTORO BARDIANI - CSF s.t.
52 Maxim BELKOV TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
53 Maximilian SCHACHMANN CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
54 Jay MCCARTHY ISRAEL - DELKO s.t.
55 Janier Alexis ACEVEDO RALLY CYCLING s.t.
56 Simon GESCHKE TEAM SUNWEB s.t.
57 Lennard HOFSTEDE ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
58 Rodolfo Andres TORRES ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
59 Alessandro TONELLI BARDIANI - CSF s.t.
60 Christopher JUUL JENSEN WANTY - VERANCLASSIC s.t.
61 Loïc CHETOUT COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
62 Ivan Ramiro SOSA ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
63 Karol Andrzej DOMAGALSKI LOTTO - SOUDAL s.t.
64 Brendan CANTY TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
65 Dries DE BONDT VERANDA'S WILLEMS s.t.
66 Rémy MERTZ LOTTO - SOUDAL s.t.
67 Kim MAGNUSSON TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
68 Benjamin KING WANTY - VERANCLASSIC s.t.
69 Dmitry STRAKHOV DIRECT ENERGIE s.t.
70 George BENNETT DIRECT ENERGIE s.t.
71 Kenny ELISSONDE TEAM DIMENSION DATA s.t.
72 Pavel KOCHETKOV TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
73 Kilian FRANKINY TEAM SUNWEB s.t.
74 Julian CARDONA TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
75 Leopold KÖNIG TEAM SUNWEB s.t.
76 Jonathan LASTRA CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
77 Romain HARDY TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
78 Gavin MANNION RALLY CYCLING s.t.
79 Luis Angel MATE COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
80 Robert GESINK DIRECT ENERGIE s.t.
81 Justin OIEN CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
82 Tyler WILLIAMS ISRAEL - DELKO s.t.
83 Mihkel RÄIM ISRAEL - DELKO s.t.
84 Quentin JAUREGUI BURGOS - BH s.t.
85 Guillaume MARTIN WANTY - VERANCLASSIC s.t.
86 Nicolas EDET TEAM DIMENSION DATA s.t.
87 Jimmy JANSSENS VERANDA'S WILLEMS s.t.
88 Roger KLUGE BURGOS - BH s.t.
89 Martin LAAS GAZPROM - RUSVELO s.t.
90 Ruslan TLEUBAYEV LOTTO - SOUDAL s.t.
91 Rob BRITTON RALLY CYCLING s.t.
92 Daniel MORENO RALLY CYCLING s.t.
93 Gustavo CESAR VELOSO VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
94 Hugh CARTHY TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
95 Stefan DENIFL AQUA BLUE SPORT s.t.
96 Bart DE CLERCQ WANTY - VERANCLASSIC s.t.
97 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
98 Pawel POLJANSKI CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
99 Hermann PERNSTEINER LOTTO - SOUDAL s.t.
100 Serghei TVETCOV WANTY - VERANCLASSIC s.t.
101 Joeri STALLAERT VERANDA'S WILLEMS s.t.
102 Miguel Angel BENITO CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
103 Igor ANTON COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
104 Javier MORENO BAZAN VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
105 Delio FERNANDEZ COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
106 Gregor MÜHLBERGER BURGOS - BH s.t.
107 Kirill POZDNYAKOV COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS s.t.
108 Mark PADUN ISRAEL - DELKO s.t.
109 Evgeny SHALUNOV VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
110 Pieter WEENING ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
111 Cesare BENEDETTI CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
112 Alessandro DE MARCHI TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
113 Yoann PAILLOT ISRAEL - DELKO s.t.
114 Romain COMBAUD VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
115 Ivan ROVNY GAZPROM - RUSVELO s.t.
116 Corentin ERMENAULT VITAL CONCEPT CYCLING CLUB s.t.
117 Franco PELLIZOTTI TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
118 Martijn TUSVELD ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
119 Lucas HAMILTON ISRAEL - DELKO s.t.
120 Oscar RODRIGUEZ BURGOS - BH s.t.
121 Mamyr STASH GAZPROM - RUSVELO s.t.
122 Jose Joao MENDES TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
123 Fabricio FERRARI CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
124 Robert POWER TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE s.t.
125 Elmar REINDERS ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
126 Giovanni CARBONI BARDIANI - CSF s.t.
127 Kevin INKELAAR ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ s.t.
128 Maciej PATERSKI CCC SPRANDI - POLKOWICE s.t.
129 Hubert DUPONT AQUA BLUE SPORT s.t.
130 Julen AMEZQUETA CAJA RURAL - SEGUROS RGA s.t.
131 Brice FEILLU TEAM FORTUNEO - SAMSIC s.t.
132 Jacopo MOSCA WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
133 Alex HOWES RALLY CYCLING s.t.
134 Romain LE ROUX DIRECT ENERGIE s.t.
135 Ildar ARSLANOV GAZPROM - RUSVELO s.t.
136 Aleksey RYBALKIN GAZPROM - RUSVELO s.t.
137 Valerio CONTI WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
138 Bjorg LAMBRECHT VERANDA'S WILLEMS s.t.
139 Robert KISERLOVSKI TEAM KATUSHA - ALPECIN s.t.
140 Robinson Eduardo CHALAPUD ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
141 Edward RAVASI TEAM SUNWEB s.t.
142 Silvio HERKLOTZ BURGOS - BH s.t.
143 Daniel PEARSON AQUA BLUE SPORT s.t.
144 Fausto MASNADA ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC s.t.
145 Jon IRISARRI CAJA RURAL - SEGUROS RGA + 2'55
146 Senne LEYSEN WILIER TRIESTINA - SELLE ITALIA s.t.
147 Nicolay CHERKASOV GAZPROM - RUSVELO + 24'35